Gizlilik Politikası

Gizlilik ve Çerez Bildirimi

Yürürlük: 1 Mart 2021

Genel kurallar:

Kişisel verilerinizi tanımadığınız biriyle paylaşmak çok risklidir ve her şey güvene bağlıdır ve bunun çok önemli olduğunu biliyoruz. Web sitemizi veya uygulamamızı her ziyaret ettiğinizde veya hizmetlerimizi kullandığınızda gizliliğinize çok ciddi bir şekilde saygı duymamızı sağlamayı taahhüt ediyoruz. Daha iyi anlayabilmeniz için gizlilik politikamızı iyice gözden geçirmenizi rica ederiz.

En iyi turistik yerleri ve deneyimleri, gece kulüplerini, kafeleri, düğün mekanlarını, günün fırsatını seçerek kullanıcılara en sevdikleri restoranlar için öneriler sunan ve oteller, tatil evleri ve diğer konaklama yerleri dahil olmak üzere gece dışarı çıkmayı planlayan çevrimiçi bir hizmet işletmek ve daha fazlası hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu Çevrimiçi hizmette, bunlar Hizmetlerimiz olarak belirtilmektedir.

Dishadvisor LLC, tüm hizmetlerimizin sahibidir ve bunları işletmektedir. Bir bilgisayar, telefon, tablet veya benzeri bir cihazda olsun, web sitemizi ve ilgili uygulamayı ziyaret etmek tek bir cihaz olarak kabul edilecektir ve hizmetlerimizi kullanarak aşağıda açıklanan politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Dishadvisor LLC, dünya çapında bir hizmet portalı olarak, yasaların ve geleneklerin farklı olduğu birkaç ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Gizlilik Politikamız, ülkeye özgü belirli kurallara genel bir bakış içerir.

Toplanan Bilgiler:

Hizmetlerimize eriştiğinizde veya bunları kullandığınızda, daha kişiselleştirilmiş ve ilgili bir deneyim sağlamak için sizden ve sizinle ilgili bilgi toplarız. Otomatik olarak topladığımız bazı bilgiler. Hizmetlerimizi web sitemizden “tıklayarak” kullandığınızda veya Hizmetlerimiz aracılığıyla üçüncü taraf sitelerini ziyaret ettiğinizde, bu üçüncü taraf siteleri, hizmetlerini kullanımınız hakkında bizimle bilgi paylaşabilir. Toplanan bilgiler aşağıdakileri içerebilir:

 • İsim, telefon numarası ve posta ve e-posta adresleri dahil olmak üzere iletişim bilgileri
 • Fatura veya ödeme bilgileri (kredi kartı numaranız, kart sahibi adınız, son kullanma tarihiniz, kimlik doğrulama kodunuz ve fatura adresiniz gibi).
 • Kullanıcı adı ve şifre.
 • Fotoğraflar, yorumlar, forum ve sosyal gönderiler.
 • Coğrafi konum bilgileri.
 • Hizmetlerimize ne zaman eriştiğiniz gibi cihaz bilgileri ve kullanılan Cihaz hakkındaki bilgiler (örneğin, IP adresi veya kullanılan internet tarayıcısı, tercih edilen diller, benzersiz Cihaz tanımlayıcıları ve reklam tanımlayıcıları)
 • Ziyaret ettiğiniz sayfalar, incelediğiniz içerik ve incelediğiniz uygulamalar dahil olmak üzere çevrimiçi etkinlik.
 • Gece dışarı çıkma planlarınız ve tercihleriniz hakkında bilgiler.

Ayrıca, verdiğiniz durumlarda, e-posta adresleri ve seyahatle ilgili diğer bilgiler dahil olmak üzere diğer gurmeler hakkında bilgi toplayabiliriz. Bizimle diğer bireyler hakkında bilgi paylaşıyorsanız, onların onayını almanız gerekir. Bize verilerini sağlıyorsanız, diğer kişilerin onayını almalısınız.

Yukarıda belirtilen kategorilere ek olarak, Cihazınıza bu tür bilgileri söz konusu Cihazdaki gizlilik ayarları aracılığıyla göndermesi talimatını verdiyseniz veya örneğin, konum bilgileriyle etiketlenmiş fotoğraflar yüklediyseniz, konum bilgilerini de toplayabiliriz. Konum bilgilerinizi doğrudan kullanabilir ve / veya konumunuzu üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz. Size ilgili içeriği sağlamak, Hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, Hizmetlerimizi iyileştirmek ve bağlamsal reklam veya öneriler sunmak için konum bilgilerini toplar ve paylaşırız. Örneğin, evinizden taşınmayı planladığınızda yakınınızdaki oteller, restoranlar, kulüpler, kafeler veya düğün yerlerinin yorumlarını göstermek için konumunuzu kullanabiliriz.

Konum bilgilerini toplayan ve paylaşan işlevselliği ve / veya fotoğraflarınızı konum bilgileriyle etiketleme işlevini kapatmak için Cihazınızın gizlilik ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak konum paylaşımını kapatmak sunduğumuz bazı özellikleri etkileyebilir. Cihazınızın gizlilik ayarlarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yardım için Cihazınızın üreticisine veya mobil servis sağlayıcınıza başvurmanızı öneririz.

 Bu tür teknolojilerle ilgili tercihleriniz de dahil olmak üzere, bu bölümde açıklanan tanımlama bilgileri ve diğer teknolojilerin kullanımına ilişkin daha fazla bilgi için lütfen  aşağıdaki Tanımlama Bilgileri bölümüne bakın.

Bilgi Kullanım Alanları:

Size Hizmetlerimizle ilgili içerik sağlamayı taahhüt ediyoruz ve faaliyet gösterdiğimiz farklı yargı alanlarının veri gizliliği yasalarına saygı duyuyoruz. Sizinle ilgili bilgileri, aşağıdaki yollar da dahil olmak üzere Hizmetlerimizden yararlanmanıza ve Hizmetlerimizi kullanmanıza yardımcı olabilmek için kullanırız:

 • Hizmetlerimize erişmenize ve Hizmetlerimizi kullanmanıza izin vermek de dahil olmak üzere, hesabınızı kaydedin ve yönetin.
 • Rezervasyonlarınızı kolaylaştırın.
 • Hizmetlerimize olan ilgiyi ölçün ve Hizmetlerimizi iyileştirin.
 • Bizden, iştiraklerimizden veya ortaklarımızdan ilginizi çekebilecek özel teklifler ve ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek.
 • Sizinle iletişim kurun.
 • Kayıtlı kullanıcılar ile Hizmetlerimizdeki girişlerin sahipleri / temsilcileri arasındaki iletişimi etkinleştirin.
 • İncelemelerinizi, forum gönderilerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer içerikleri yayınlamamıza izin verin.
 • Hizmetlerimizde ve internette size gösterilen reklamları özelleştirmek de dahil olmak üzere deneyiminizi özelleştirin.
 • İlgi alanlarınız veya tercihleriniz hakkında çıkarımlar yapın.
 • Size optimize edilmiş bir deneyim sağlamak ve Hizmetlerimizin kullanıcılarını, örneğin kullanım ve demografik özelliklere göre gruplandırmak için.
 • Size günün partisiyle ilgili bir bildirim gönderin.
 • Sorularınıza ve yorumlarınıza yanıt verin.
 • Anlaşmazlıkları çözün veya sorunları giderin.
 • Potansiyel olarak yasaklanmış veya yasadışı faaliyetleri önleyin.
 • Kullanım şartlarımızı ve bildirimlerimizi uygulayın; ve toplama noktasında size aksi belirtilmedikçe.

Size bizden, iştiraklerimizden ve ortaklarımızdan ilgili teklifleri sunabilmemiz ve kayıtlı bir kullanıcı olmanın diğer avantajlarından yararlanabilmeniz için sizinle ilgili bazı bilgilerin gerekli olduğunu lütfen unutmayın. Bilgilerinizin toplanması ve kullanılmasıyla ilgili seçimlerinizle ilgili olarak lütfen aşağıdaki “Bilgi Seçenekleri” bölümünü inceleyin.

Bilgi paylaşımı:

Hizmetlerimizden bazılarını sağlamak için, aşağıdaki durumlarda şirketler grubumuz dahil olmak üzere belirli diğer üçüncü taraflarla bilgi paylaşmamız gerekebilir:

 • Şirketler Grubumuz . Bilgileri kurumsal ailemizdeki şirketlerle paylaşırız, böylece size hem yiyecekle ilgili hem de ilginizi çekebilecek ürünler ve hizmetler hakkında bilgi verebiliriz. Bu şirketler ve web siteleri  , bu Politikaya ve promosyon iletişimlerinin iletimini düzenleyen tüm geçerli yasalara uyacaktır.
 • Tedarikçiler . Yapabileceğiniz rezervasyonlar gibi işlemlere yardımcı olmak, örneğin Hizmetlerimizi kullanarak bir rezervasyon yaparsanız bir restoranla veri paylaşmak dahil olmak üzere, Hizmetlerimizi kolaylaştırmak için kullanılan belirli tedarikçilerle bilgi paylaşırız.
 • İş Ortakları . Sizin, Cihazlarınız ve Hizmetlerimizi kullanımınız hakkındaki bilgileri güvenilir iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. Örneğin, size ilgili içeriği sağlayabilmek için veya ortaklarımızın web sitelerinden satın alabileceğiniz ürün veya hizmetler için ödemeyi kolaylaştırmak amacıyla bilgileri paylaşabiliriz. Bu paylaşım genellikle gizlilik, mahremiyet ve güvenlik yükümlülüklerini içeren yazılı anlaşmalara uygundur; ancak, bu üçüncü taraf iş ortaklarının gizlilik uygulamalarını kontrol etmediğimizi unutmayın.
 • Sosyal Medya Siteleri . Hizmetlerimizi kullandığınızda ve üçüncü taraf sosyal medya siteleriyle bilgi paylaşmayı seçtiğinizde, paylaştığınız bilgiler bu sosyal medya sitelerinin gizlilik politikalarına ve bu sosyal medya web siteleriyle belirlediğiniz gizlilik ayarlarına tabi olacaktır.
 • Yönlendirme web siteleri gibi diğer üçüncü şahıslar.  Üçüncü şahıslar ayrıca, örneğin web sitemizin özelliklerini çalıştırarak veya ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış çevrimiçi reklamların sunulmasını kolaylaştırarak bilgi toplamamıza yardımcı olabilir. Hedef kitle segmentlerini ve diğer bilgileri, bu bilgileri size özel reklamcılık için kullanan üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

Üçüncü şahıslar, yalnızca izin verilen işlevlerini yerine getirmek için gerektiğinde bilgi toplayabilir veya bilgilere erişebilir.

Belirli Cihaz işletim sistemi sürümleri, belirli reklam ağları dahil olmak üzere belirli bilgi paylaşımı türlerini devre dışı bırakmanıza izin verir. Bu tür izlemeyi sınırlandırmak istiyorsanız lütfen Cihaz ayarlarınızı kontrol edin.

Bilgi Seçenekleri:

Bilgilerinizin toplanması ve kullanılmasıyla ilgili seçenekleriniz vardır.  Web sitemizdeki Üye Profili sayfasını ziyaret ederek hesabınıza erişebilir, güncelleyebilir ve hatta kapatabilirsiniz  .

Bilgi Transferleri:

Küresel bir şirketiz ve birçok farklı yargı alanında faaliyet gösteriyoruz. Bilgilerinizi başka ülkelere aktarırsak, bu bilgileri bu Politikada açıklandığı şekilde ve geçerli yasalara uygun olarak kullanacak ve koruyacağız.

Bilgi Güvenliği:

Bilgilerinizin korunmasına yardımcı olmak için uygun idari, teknik ve fiziksel güvenlik prosedürlerini uyguladık.

Yalnızca belirli çalışanlara kişisel bilgilere erişme yetkisi veriyoruz ve onlar bunu yalnızca izin verilen iş işlevleri için yapabilirler. Bilgilerinizi sisteminiz ile bizimki arasında ve sistemimiz ile bilgileri paylaştığımız taraflar arasında iletirken şifreleme kullanırız. Bilgilerinize yetkisiz erişimi önlemeye yardımcı olmak için güvenlik duvarları ve izinsiz giriş tespit sistemleri de kullanıyoruz. Bununla birlikte, yetkisiz giriş veya kullanım, donanım veya yazılım arızası veya kontrolümüz dışındaki diğer koşullardan gelen bilgilerin güvenliğini garanti edemeyiz.

Bilgi Saklama:

Geçerli yasalar daha uzun bir saklama süresi gerektirmedikçe, hesabınızı koruduğunuz sürece veya bu Politikada belirtilen amaçlarla bağlantılı olarak gerekli olduğu sürece bilgilerinizin kopyalarını saklayacağız. Ayrıca, herhangi bir yasal hakkı tesis etmek, kullanmak veya savunmak için gerekli olan herhangi bir süre boyunca bilgilerinizi saklayabiliriz.

 

 

Kurabiye:

Hizmetlerimize erişiminizin olabildiğince kolay, verimli ve yararlı olmasını istiyoruz. Bunu yapmamıza yardımcı olmak için, deneyiminizi geliştirmek, site güvenliğini artırmak ve size ilgili reklamları göstermek için tanımlama bilgileri ve benzer teknolojileri kullanıyoruz.

Çerez nedir?

Çerezler, hemen hemen her web sitesini ziyaret ettiğinizde Cihazınıza otomatik olarak yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. İnternet tarayıcınız tarafından saklanırlar ve internet kullanımınızla ilgili temel bilgileri içerirler. Tarayıcınız, bu çerezleri her ziyaret ettiğinizde bir web sitesine geri gönderir, böylece Cihazınızı tanıyabilir ve diğer şeylerin yanı sıra size kişiselleştirilmiş içerik sağlayarak deneyiminizi iyileştirebilir. Ayrıca, oturum açma bilgilerinizi hatırlamak için çerezler kullanırız, böylece Hizmetlerimizi kullandığınızda bunları tekrar tekrar girmeniz gerekmez. Diğer çerezler tercihlerinizi anlamamıza yardımcı olur.

Kullandığımız çerezler üç kategoriye ayrılır.

Kategori Misal
Temel Bu çerezler, web sitesine erişmenize ve web sitesinde gezinmenize ve tüm özelliklerini kullanmanıza yardımcı olmak için gereklidir. Bu çerezler olmadan web sitesi düzgün çalışmaz ve bazı önemli özellikleri kullanamazsınız. Örneğin, ziyaretiniz sırasında oturumunuzun açık kalmasını sağlamak için bir çerez kullanırız, böylece site farklı sayfalara erişmek için tekrar tekrar oturum açmanızı gerektirmez. Dolandırıcılık tespiti ve önleme amacıyla temel çerezleri de kullanabiliriz.Web sitesinin özelliklerine erişmeniz ve bunları kullanmanız için bu tür çerezler gerekli olduğundan, temel çerezleri Çerez Onay Aracı aracılığıyla kapatamazsınız.
Analiz ve özelleştirme Bu çerezleri, web sitesinin nasıl kullanıldığını ve bu web sitesindeki deneyiminizi nasıl iyileştirebileceğimizi anlamamıza yardımcı olması için kullanıyoruz. Bu çerezler, web sitesinin hangi bölümlerinin ziyaretçilerimizin ilgisini çektiğini ve herhangi bir hata ile karşılaşıp karşılaşmadıklarını anlamamıza yardımcı olacak bilgiler sağlayabilir. Bu çerezleri sitelerimiz için farklı tasarımları ve özellikleri test etmek için kullanırız ve ayrıca bunları ziyaretçilerin web sitesine nasıl ulaştığını izlememize yardımcı olması için kullanırız.Çerezleri ayrıca, gece seçenekleri ararken daha önce girdiğiniz dil tercihi ve girdiğiniz bilgiler gibi ayarlarınızı ve tercihlerinizi web sitesinde kaydetmek için de kullanırız. Web sitesinin belirli özelliklerini kullanmak istiyorsanız bazı özelleştirme çerezleri gereklidir.
Reklâm Reklam çerezleri, gördüğünüz reklamların sizinle olabildiğince alakalı olmasını sağlamaya yardımcı olur. Örneğin, bazı reklam çerezleri, ilgi alanlarınıza dayalı reklamları seçmenize yardımcı olur. Diğerleri, aynı reklamın sizin için sürekli olarak yeniden görünmesini önlemeye yardımcı olur.Ayrıca, web sitesindeki içeriği en sevdiğiniz sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştırmak için çerezler kullanıyoruz. Sosyal medya siteleri, web sitesindeki içeriği görüntülediğinizde sizi tanıyan ve paylaşım ayarlarını kullanarak hem web sitesinde hem de sosyal medya sitesinde içerik paylaşmanıza olanak tanıyan tanımlama bilgileri ayarlayabilir.

Ayrıca, ilginizi çekebilecek gece içeriğinize erişmenizi sağlamak için üçüncü taraf reklamcılarla birlikte çalışıyoruz ve ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize uygun reklamlar sunmak için Hizmetlerimizde çerezler ayarlayabiliriz. Bu “üçüncü taraf çerezleri”, tarama davranışınız ve reklamlarla veya daha genel olarak Hizmetlerle etkileşiminiz hakkında bilgi toplar. Bu bilgiler aynı zamanda aynı reklamları kaç kez görebileceğinizi sınırlamamıza ve çevrimiçi deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olur.

 

 

 

Çerez Onay Aracı:

Kontrolü size vermek için, web sitemiz aracılığıyla yerleştirilen birinci taraf ve üçüncü taraf tanımlama bilgilerini gözden geçirmenize ve bu tür tanımlama bilgilerini kabul etme veya reddetme dahil olmak üzere tanımlama bilgisi ayarlarınızı ayarlamanıza olanak tanıyan bir Tanımlama Bilgisi Onay Aracı sunuyoruz.

Çerez Onay Aracına, her sayfanın altındaki “Çerez Onayı” bağlantısına tıklayarak veya çerez başlığımızdaki tercihlerinizi değiştirerek erişebilirsiniz. Ek olarak, internet tarayıcınızın ayarlarından çerezleri yönetebilirsiniz. Tarayıcının yeni bir çerez aldığınızda sizi bilgilendirmesini, çerezleri tek tek veya tüm çerezleri silmesini sağlayabilirsiniz.

Çerezlerinizi silerseniz, Hizmetlerimizin bazı işlevlerine ve alanlarına erişiminiz azalabilir veya kısıtlanabilir.

Çerezler aracılığıyla topladığımız herhangi bir bilgiyi kullanımımız, web sitemizin her sayfasında bağlantısı verilen bu Politikaya tabidir.

Beyan Değişiklikleri ve Bildirim

Bu Politikayı gelecekte güncelleyebiliriz. Herhangi bir değişikliğin önemli olduğuna inanırsak, aşağıdakilerden birini veya birkaçını yaparak sizi bilgilendireceğiz: değişiklikler hakkında size bir bildirim göndermek, web sitesine bir bildirimde bulunmak ve / veya web sitesinde güncellenmiş bir Gizlilik Politikası yayınlamak. Bu Gizlilik Politikasının en son ne zaman güncellendiğini belirteceğiz. En güncel sürümü gözden geçirmek için zaman zaman tekrar kontrol etmenizi ve gizlilik uygulamalarımızla ilgili en son bilgiler için bu Politikayı periyodik olarak gözden geçirmenizi öneririz.

İletişim

Verilerinizi silme veya erişme talebi gibi bir veri gizliliği talebiniz varsa, lütfen bize info@dishadvisor.com adresinden yazın  Gizlilik ve Çerez Bildirimimizle ilgili genel veri gizliliği soruları veya soruları için lütfen bizimle e-posta adresimizden iletişime geçin: dishadvisor@gmail.com .

Avrupa:

Genel Veri Koruma Yönetmeliği Gizlilik Beyanı (“GDPR Politikası”):

Bu GDPR Politikası, Birleşik Krallık’ta bulunanlar da dahil olmak üzere Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (“AEA”) kişiler için geçerlidir. Bu GDPR Politikası, Gizlilik Politikamızı tamamlar; ancak, Politikanın GDPR Politikası ile çeliştiği durumlarda, GDPR Politikası, AEA’daki kişiler için geçerli olacaktır.

Kişisel Bilgilerin Denetleyicisi:

Dishadvisor LLC, topladığımız kişisel bilgilerin veri denetleyicisidir, ancak geçerli veri gizliliği yasasına uygun olarak Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık içinde temsilciler atadık.

GDPR kapsamındaki haklarınız:

Kişisel verilerinizle ilgili belirli haklara sahipsiniz.

Kişisel verilerinizle ilgili haklarınız şunları içerir:

 • Kişisel verilerinize erişim talep etme hakkı. Bu, hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin bir kopyasını almanızı sağlar.
 • Yanlış olması durumunda kişisel verilerinizin düzeltilmesini talep etme hakkı. Ayrıca, işlemenin amaçlarını dikkate alarak sahip olduğumuz eksik kişisel verileri tamamlayabilirsiniz.
 • Aşağıdaki durumlarda kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkı:
  • kişisel verileriniz, onları topladığımız veya işlediğimiz amaçlar için artık gerekli değildir; veya
  • kişisel verilerinizin işlenmesi rızaya dayanıyorsa ve başka hiçbir yasal dayanak yoksa, rızanızı geri çekersiniz; veya
  • kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz ediyorsanız ve bizim işlemek için ağır basan meşru bir zemine sahip değiliz; veya
  • kişisel verileriniz hukuka aykırı olarak işlendiğinde; veya
  • yasal bir yükümlülüğe uymak için kişisel verilerinizin silinmesi gerekir.
 • Kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkı. İşleme için zorunlu bir meşru menfaatimiz yoksa veya bir yasal talep oluşturmak, uygulamak veya savunmak için kişisel verilerinizi işlemeye devam etmemiz gerekmedikçe talebinize uyacağız.
 • Aşağıdaki durumlarda kişisel verilerin işlenmesini kısıtlama hakkı:
  • Kişisel verilerinizin doğruluğuna, kişisel verilerin doğruluğunu onaylamamız gereken süre boyunca tarafınızca itiraz edilir; veya
  • işlemenin yasa dışı olması ve kişisel verilerinizin silinmesine karşı çıkmanız ve kısıtlama talep etmeniz; veya
  • artık işleme amaçları için kişisel verilerinize ihtiyacımız yok, ancak kişisel verileriniz yasal talepler için sizin tarafınızdan isteniyor; veya
  • meşru gerekçeleri geçersiz kıldığını doğrulamamız gereken süre boyunca işlemeye itiraz ettiniz.
 • Veri taşınabilirliği hakkı. Mümkün olduğu durumlarda bu kişisel verileri üçüncü bir tarafa göndermemizi isteyebilirsiniz. Bu hak, yalnızca, işlemenin sizinle aramızdaki bir sözleşmenin yerine getirilmesi için rıza veya gerekliliğe dayandığı ve işlemin otomatik yollarla yürütüldüğü durumlarda, bize sağladığınız kişisel verilerle ilgiliyse sahipsiniz.
 • Ulusal veri koruma otoritenize şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz.

Kişisel verilerinize erişmek (veya bu Gizlilik Politikasında açıklanan diğer haklardan herhangi birini kullanmak) için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Ancak, talebiniz açıkça temelsiz, tekrarlı veya aşırı ise makul bir ücret talep edebiliriz.

Kimliğinizi doğrulamamıza ve kişisel verilerinize erişme (veya diğer haklarınızdan herhangi birini kullanma) hakkınızı sağlamamıza yardımcı olmak için sizden belirli bilgiler talep etmemiz gerekebilir. Bu, kişisel verilerin, bunları almaya hakkı olmayan hiç kimseye ifşa edilmemesini sağlamak için bir güvenlik önlemidir. Yanıtımızı hızlandırmak amacıyla, talebinizle ilgili daha fazla bilgi istemek için sizinle iletişime geçebiliriz. Haklarınızın birçoğunu hesabınızın kişisel bilgiler bölümünden kullanabilirsiniz.

Bilgi Kullanım Alanları:

Kişisel verilerinizi yalnızca yasa bize izin verdiğinde kullanacağız.

GDPR uyarınca, kişisel verilerinizi aşağıdaki durumlardan bir veya daha fazlasında kullanacağız:

 • Sözleşmeyi gerçekleştirmemiz gereken yer, sizinle girmek üzere olduğumuz veya imzalamış olduğumuz.
 • Meşru menfaatlerimiz (veya bir üçüncü şahsın menfaatleri) için gerekli olduğu ve menfaatleriniz ve temel haklarınız bu menfaatleri geçersiz kılmaz.
 • Yasal veya düzenleyici bir yükümlülüğe uymamız gereken yer.
 • Sizin rızanızla.

Uluslararası Transferler:

Kişisel verileriniz, bu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar doğrultusunda AEA dışındaki ülkelere depolanabilir veya aktarılabilir. Kişisel verilerinizi AEA dışında sakladığımızda veya aktardığımızda, kişisel verilerinizin uygun şekilde korunmasını sağlamak için aşağıdaki önlemleri alıyoruz.

Kişisel verilerinizi AEA dışında sakladığımızda veya aktardığımızda, bunu yürürlükteki yasalara uygun olarak yapacağız ve uygun önlemleri uygulayarak ona benzer derecede bir koruma sağlanmasını sağlayacağız. Kişisel verilerin aktarımı şu şekilde yapılır:

 • Avrupa Komisyonu tarafından yeterli düzeyde koruma sağladığı kabul edilen bir ülkeye; veya
 • Yeterli koruma sağlamayan ancak transferi Avrupa Komisyonu’nun standart sözleşme hükümlerine göre veya yeterli koruma sağlamak için diğer uygun sınır ötesi transfer çözümlerini uygulayarak yönetilen bir ülkeye.

Hizmetlerimizi kullanarak, kişisel verilerinizin tesislerimize ve bu Gizlilik Politikasında açıklandığı şekilde paylaştığımız üçüncü taraflara aktarılabileceğini anlıyorsunuz.

 

Kaliforniya:

California Tüketici Gizliliği Yasası Gizlilik Beyanı (“CCPA Beyanı”):

Bu CCPA Beyanı, California Tüketici Mahremiyeti Yasasına (“CCPA”) uygun olarak sağlanmıştır ve Kaliforniya’da ikamet edenler için geçerlidir ve ek açıklamalar ve haklarla genel Politikamıza ek niteliğindedir.

CCPA kapsamındaki haklarınız:

1 Ocak 2020 itibariyle, Kaliforniya yasaları, Kaliforniya’da ikamet edenlerin kişisel bilgilerinin doğrudan pazarlama amacıyla üçüncü şahıslar veya bağlı şirketlerle nasıl paylaşıldığına dair bazı ayrıntıları talep etmelerine izin vermektedir.

Kaliforniya’da ikamet edenler ayrıca aşağıdaki haklardan da yararlanabilir:

 • Her yıl en fazla iki kez, hakkınızda topladığımız kategorileri ve belirli kişisel bilgi parçalarını, kişisel bilgilerinizin toplandığı kaynak kategorilerini, toplamanın ticari veya ticari amacını size açıklamamızı talep edebilirsiniz. kişisel bilgileriniz, bir iş amacıyla ifşa ettiğimiz kişisel bilgi kategorileri, sizinle ilgili sattığımız her türlü kişisel bilgi kategorisi, kişisel bilgilerinizi paylaştığımız üçüncü şahısların kategorileri ve bunun için iş veya ticari amaç varsa kişisel bilgilerinizi satmak.
 • Sizden veya hakkınızda topladığımız kişisel bilgileri silmemizi talep edebilirsiniz. Bildirimimizde daha ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, sizin için bir işlemi tamamlamamız, dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetleri tespit edip bunlara karşı koruma sağlamamız, haklar veya yasal bir yükümlülüğe uymak. Web sitemizdeki Üye Profili sayfasını ziyaret ederek de bilgilerinize erişebilir, bunları güncelleyebilir ve kaldırabilirsiniz  .
 • Doğrudan pazarlama amaçları için kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslara satmamızı tercih edebilirsiniz. Bu, daha sonra bize talimat vermedikçe, bu tür üçüncü şahıslarla kendi amaçlarına yönelik kullanmak üzere bilgilerinizi paylaşmayacağımız anlamına gelir.
 • İfşa ve silme haklarınızdan yararlanmak için lütfen bize özel gizlilik portalımız aracılığıyla info@dishadvisor.com adresinden iletişime geçin  . İsteğinizi işleme alabilmemiz için kimliğinizi doğrulamamız gerekebilir. Gizliliğinize değer veriyoruz ve gizlilik haklarınızı kullanmanıza yanıt olarak ayrımcılık yapmayacağız. Talebinizi aldıktan sonra 45 gün içinde, uygun doğrulamadan sonra, ek süreye ihtiyacımız olmadıkça, bu durumda size haber vereceğiz. 

Açıklamalar:

CCPA ile uyumluluk amacıyla, Gizlilik Politikasında açıklanan diğer ayrıntılara ek olarak, aşağıdaki açıklamaları yapıyoruz:

 • Aşağıdaki kişisel bilgi kategorilerini topluyoruz:   Tanımlayıcılar / İletişim Bilgileri, işlem bilgileri, İnternet veya diğer elektronik ağ etkinliği bilgileri, coğrafi konum, görsel ve işitsel bilgiler ve yukarıdakilerden alınan çıkarımlar.
 • Aşağıdaki kişisel bilgi kategorilerini satıyoruz:   Tanımlayıcılar / İletişim Bilgileri, İnternet veya diğer elektronik ağ etkinliği bilgileri ve yukarıdakilerden alınan çıkarımlar.
 • Bir ticari amaçla aşağıdaki kişisel bilgi kategorilerini ifşa ediyoruz:   Tanımlayıcılar / İletişim Bilgileri, ticari bilgiler, İnternet veya diğer elektronik ağ etkinliği bilgileri, coğrafi konum, görsel ve işitsel bilgiler ve yukarıdakilerden alınan çıkarımlar.

Çocuk Verileri:

Dishadvisor, genel kitleye yönelik bir sitedir ve küçüklere yönelik hizmetler sunmaz. Küçüklerle ilgili verileri bilerek toplamıyoruz. 14 yaşından küçük olduğunu bildiğimiz bir kişi bize kişisel veriler gönderirse, bu bilgileri makul olan en kısa sürede sileceğiz veya imha edeceğiz.

Bilgi Paylaşımı ve Uluslararası Transferler:

Dishadvisor LLC olarak, hizmetlerimizden ve ürünlerimizden bazılarını kolaylaştırmak için aşağıda listelenenler gibi üçüncü taraflarla bilgi paylaşabiliriz. Kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmamızın yasal nedenleri de olabilir. Hizmetlerimizden ve ürünlerimizden bazıları, aşağıda listelenen üçüncü şahıslarla bilgi paylaşmamızı gerektirir. Kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmamızın yasal nedenleri de olabilir.

Hizmetlerimizi size verimli bir şekilde sunmak için, aşağıda açıklanan belirli işleme işlevlerini aşağıda listelenen üçüncü taraflara devretmiş bulunuyoruz. Bilgilerinizi verirken ve bu tür üçüncü şahıslarla yürürlükte olan anlaşmalar uyarınca bu tür üçüncü şahıslara işlem yapma yetkisi verirken onayınızı alacağız.

Üçüncü Taraf Ayrıntıları Amaç ve Kullanım Paylaşılan / Aktarılan Kişisel Veriler Saklama süresi
Salesforce.com, Inc.
USA
Salesforce Veri Koruma Görevlisi (Salesforce Gizlilik Ekibi)
415 Mission St., 3rd Floor
San Francisco, CA 94105, ABD
 • Kullanıcı kaydını, hesabı yönetmek ve web sitesine / uygulamaya erişimi ve uygulamayı kolaylaştırmak için.
 • İncelemeler, derecelendirmeler, forum gönderileri vb. Gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yayınlamak için
 • Rezervasyon onayları ve güncellemeleri göndermek dahil, rezervasyonları kolaylaştırmak ve yönetmek için.
 • Genel olarak kullanıcılarla, özellikle web sitesi / uygulama ve hizmetlerle ilgili iletişim kurmak için; kullanıcı soruları ve yorumları; gizlilik politikaları dahil olmak üzere, şartlarda yapılan değişiklikleri kullanıcılara bildirmek; kullanıcıları bir inceleme bırakmaya veya bir anketi doldurmaya yönlendirmek; ve web sitesini / uygulamayı yönetmek ve sorunları teşhis etmek için.
 • İşletmemizi yönetmek ve korumak, anlaşmazlıkları çözmek veya sorunları gidermek ve potansiyel olarak yasaklanmış veya yasa dışı faaliyetleri önlemek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • Kullanıcı tarafından gönderilen içerik (kişisel olarak tanımlanabilir özellikler içerdiği ölçüde.
Geçerli yasalar daha uzun bir saklama süresi gerektirmedikçe, hesabınızı koruduğunuz sürece veya bu Bildirimde belirtilen amaçlarla bağlantılı olarak gerekli olduğu sürece bilgilerinizin kopyalarını saklayacağız. Ayrıca, herhangi bir yasal hakkı tesis etmek, kullanmak veya savunmak için gerekli olan herhangi bir süre boyunca bilgilerinizi saklayabiliriz.
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
Zendesk, Inc.
ABD
Zendesk’in Avrupa Temsilcisi:
Zendesk International Ltd
Attn: Rachel Tobin, AGC, EMEA & Global Privacy Counsel
55 Charlemont Place, Saint Kevin’s, Dublin, D02 F985 İrlanda
privacy@zendesk.com
 • Kullanıcı kaydını, hesabı yönetmek ve web sitesine / uygulamaya erişimi ve uygulamayı kolaylaştırmak için.
 • İncelemeler, derecelendirmeler, forum gönderileri vb. Gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yayınlamak için
 • Rezervasyon onayları ve güncellemeleri göndermek dahil, rezervasyonları kolaylaştırmak ve yönetmek için.
 • Genel olarak kullanıcılarla, özellikle web sitesi / uygulama ve hizmetlerle ilgili iletişim kurmak için; kullanıcı soruları ve yorumları; gizlilik politikaları dahil olmak üzere, şartlarda yapılan değişiklikleri kullanıcılara bildirmek; kullanıcıları bir inceleme bırakmaya veya bir anketi doldurmaya yönlendirmek; ve web sitesini / uygulamayı yönetmek ve sorunları teşhis etmek için.
 • İşletmemizi yönetmek ve korumak, anlaşmazlıkları çözmek veya sorunları gidermek ve potansiyel olarak yasaklanmış veya yasa dışı faaliyetleri önlemek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, numara, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • Kullanıcı tarafından gönderilen içerik (kişisel olarak tanımlanabilir özellikler içerdiği ölçüde).
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Abonelikten çıkma durumu dahil olmak üzere e-posta kullanıcı abonelik tercihleri
 • Oturum verileri ve çevrimiçi etkinlik (görüntülenen içerik, web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, aramalar ve / veya kolaylaştırılan veya yapılan rezervasyonlar gibi).
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
Snowflake Computing, Inc.
ABD
privacy@snowflake.com
 • Kullanıcı kaydını, hesabı yönetmek ve web sitesine / uygulamaya erişimi ve uygulamayı kolaylaştırmak için.
 • İşletmemizi yönetmek ve korumak, anlaşmazlıkları çözmek veya sorunları gidermek ve potansiyel olarak yasaklanmış veya yasa dışı faaliyetleri önlemek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Oturum verileri ve çevrimiçi etkinlik (görüntülenen içerik, web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, aramalar ve / veya kolaylaştırılan veya yapılan rezervasyonlar gibi).
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
Google LLC
USA
Keith Enright
Baş Gizlilik Sorumlusu
Google LLC
Google Veri Koruma Ofisi
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, California 94043
https://support.google.com/policies/troubleshooter/7575787?visit_id=637109041821835307-4099556209&rd=2
 • Kullanıcı kaydını, hesabı yönetmek ve web sitesine / uygulamaya erişimi ve uygulamayı kolaylaştırmak için.
 • Ürünlerimize, hizmetlerimize ve sitemize olan ilgiyi ölçmek ve geliştirmek için; ve kullanıcı deneyimlerini özelleştirmek için.
 • İşletmemizi yönetmek ve korumak, anlaşmazlıkları çözmek veya sorunları gidermek ve potansiyel olarak yasaklanmış veya yasa dışı faaliyetleri önlemek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Oturum verileri ve çevrimiçi etkinlik (görüntülenen içerik, web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, aramalar ve / veya kolaylaştırılan veya yapılan rezervasyonlar gibi).
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
 • Konum verileri
SYNNEX-Concentrix UK Limited
Birleşik Krallık
Vasanthika Srinath
DPO@concentrix.com
 • Genel olarak kullanıcılarla, özellikle web sitesi / uygulama ve hizmetlerle ilgili iletişim kurmak için; kullanıcı soruları ve yorumları; gizlilik politikaları dahil olmak üzere, şartlarda yapılan değişiklikleri kullanıcılara bildirmek; kullanıcıları bir inceleme bırakmaya veya bir anketi doldurmaya yönlendirmek; ve web sitesini / uygulamayı yönetmek ve sorunları teşhis etmek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Abonelikten çıkma durumu dahil olmak üzere e-posta kullanıcı abonelik tercihleri
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
OneTrust, LLC
USA
OneTrust, LLC
1200 Abernathy Road
Atlanta, GA 30328
Amerika Birleşik Devletleri
Andrew Clearwater
dpo@onetrust.com
 • Genel olarak kullanıcılarla, özellikle web sitesi / uygulama ve hizmetlerle ilgili iletişim kurmak için; kullanıcı soruları ve yorumları; gizlilik politikaları dahil olmak üzere, şartlarda yapılan değişiklikleri kullanıcılara bildirmek; kullanıcıları bir inceleme bırakmaya veya bir anketi doldurmaya yönlendirmek; ve web sitesini / uygulamayı yönetmek ve sorunları teşhis etmek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Abonelikten çıkma durumu dahil olmak üzere e-posta kullanıcı abonelik tercihleri
 • Oturum verileri ve çevrimiçi etkinlik (görüntülenen içerik, web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, aramalar ve / veya kolaylaştırılan veya yapılan rezervasyonlar gibi).
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
Tableau Software, Inc.
USA
Tableau Software, Inc., Attn: Tableau Legal, 1621 N 34th St., Seattle, Washington 98103
privacy@tableau.com
 • Ürünlerimize, hizmetlerimize ve sitemize olan ilgiyi ölçmek ve geliştirmek için; ve kullanıcı deneyimlerini özelleştirmek için.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Abonelikten çıkma durumu dahil olmak üzere e-posta kullanıcı abonelik tercihleri
 • Oturum verileri ve çevrimiçi etkinlik (görüntülenen içerik, web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, aramalar ve / veya kolaylaştırılan veya yapılan rezervasyonlar gibi).
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
 • Konum verileri
Twilio, Inc.
USA
375 Beale Street, Suite 300, San Francisco, CA 94105
Office of the Data Protection Officer
privacy@twilio.com
 • Kullanıcıları promosyonlar ve hedefli pazarlama kampanyaları hakkında bilgilendirmek.
(Zorunlu)

 • E-posta adresi, ad, kullanıcı adı dahil olmak üzere iletişim bilgileri.
 • IP ve / veya tarayıcı / cihaz verileri
 • Oturum verileri ve çevrimiçi etkinlik (görüntülenen içerik, web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, aramalar ve / veya kolaylaştırılan veya yapılan rezervasyonlar gibi).
(İsteğe bağlı)

 • Posta adresi, telefon numarası dahil iletişim bilgileri
 • Konum verileri

 

 

Bilgi Güvenliği:

Hizmetlerimizi kullanma konusunda kendinizi güvende hissetmenizi istiyoruz, bu nedenle topladığımız bilgileri korumayı taahhüt ediyoruz. Bize sağladığınız kişisel bilgilerin korunmasına yardımcı olmak için aşağıdaki idari, teknik ve fiziksel güvenlik prosedürlerini uyguladık.

Bilgilerin İmha Edilmesi ve Silinmesi:

Veri saklama süresinin dolması, artık hesabınızın bakımını yapmamanız veya veri toplama amacına ulaşılması durumunda verilerinizi imha edeceğiz veya sileceğiz.

İletişim:

Haklarınızın birçoğunu hesabınızın kişisel bilgiler bölümünden kullanabilirsiniz. Diğer haklarınızı kullanmak için e-posta adresimiz: info@dishadvisor.com aracılığıyla bizimle iletişime geçerek talepte  bulunabilirsiniz veya merkez ofis numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz : +90850255 5400.

Merkez Ofisimizin iletişim bilgileri:

Dishadvisor LLC (Genel Müdür: Muhammad Salman Rafiki)

Tel:                  +90 850 255 5400

E-posta:              Dishadvisor@gmail.com , info@dishadvisor.com .

Address:          Daire 8, Maslak, Istanbul, Turkey.


Konum bilgileriniz alınıyor...

X